Operacja Reichswehra. Kulisy wywiadu II RP

Operacja Reichswehra. Kulisy wywiadu II RP

Nauki społeczne i humanistyczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron: 1216
Rozmiar 46,2 MB
Data premiery: 2013-11-27
Tytuł: Operacja Reichswehra. Kulisy wywiadu II RP
Autor: Zacharski Marian
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 1216
Data premiery: 2013-11-27
Rok wydania: 2013
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14075346

Generał sławomir petelicki . Jestem bardzo ciekaw jego oceny działań polskiego wywiadu w starciu z reichswehrą. Piotr gontarczyk, historykuważam, że krzywdziłem go swoimi opiniami poddającymi w wątpliwość to, że był oficerem wywiadu. Uciekali pozostawiając naród na pastwę okupantów. operacja reichswehra to bez wątpienia najbardziej brawurowe, a jednocześnie najskuteczniejsze przedsięwzięcie wywiadowcze drugiego oddziału sztabu generalnego/głównego w okresie międzywojennym. Władysław bartoszewski, minister spraw zagranicznych andrzej milczanowski "strzelił w dziesiątkę", angażując do rozpracowania wywiadu rosyjskiego Operacja Reichswehra. Kulisy wywiadu II RP Pobierz płk mariana zacharskiego, słynnego szpiega wywiadu prl. Tym razem zacharski w roli historyka.

Rzeka czeremosz i most przerzucony przez nią były ich głównym celem. Uświadomiła mi, jak mało wiedziałem i jak potężny jest rosyjski wywiad w polsce. Ciężko rannego dostarczono go do szpitala w rumunii. Różni ludzie wprowadzali mnie celowo w błąd, mówiąc o zacharskim różne rzeczy. Po kilku miesiącach walki o życie opuścił klinikę jako człowiek złamany.(fragment książki)z uznaniem podchodzę do pana zacharskiego mozolnych wysiłków dochodzenia do faktów historycznych i ich prezentacji. Główny strateg operacji Operacja Reichswehra. Kulisy wywiadu II RP Pobierz reichswehra, ludwik bociański, próbował zablokować drogę po tchórzowsku umykającemu z polski naczelnemu wodzowi, marszałkowi rydzowiśmigłemu, ale został brutalnie odtrącony. Jego profesjonalizm i znajomości w hermetycznym środowisku ambasady rosji dawały możliwość podjęcia działań operacyjnych.zacharski „namierzył” grupę kilku ludzi moskwy na najwyższy szczeblach władzy w polsce.nikt w historii służb specjalnych iii rp przez te 20 lat nie osiągnął więcej..

Założenia tej operacji były przygotowane i zaakceptowane przez szefów polskiego wywiadu reprezentujących różne opcje polityczne. Nie zdawałem sobie sprawy, w jak ciężkim więzieniu marian siedział cztery lata. Czy politycy stanęli na wysokości zadania podejmując śmiałe, zdecydowane decyzje zarówno w planowaniu obronnym, jak i we wchodzeniu w sojusze gwarantujące polsce pokój?polscy politycy, szefowie wywiadu, dowódcy wojskowi wraz z naczelnym wodzem od poranka 17 września 1939 roku byli stłoczeni na przejściu granicznym z rumunią. Nie wytrzymując napięcia wyjął pistolet i strzelił sobie w pierś. Jego rosyjska ruletka mną wstrząsnęła. W jej rezultacie, dzięki niebywałej odwadze, inteligencji, pomysłowości, przebojowości, patriotyzmowi rotmistrza jerzego von nałęcz sosnowskiego władze polityczne ii rp uzyskały pełen wgląd w dalekosiężne plany wojskowerzeszy niemieckiej.

Komentarze

Zostaw komentarz