Golem XIV

Golem XIV

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Cyfrant
Liczba stron: 150
Rozmiar 0,7 MB
Data premiery: 2013-11-13
Tytuł: Golem XIV
Autor: Lem Stanisław
Wydawnictwo: Cyfrant
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 150
Data premiery: 2013-11-13
Rok wydania: 1974
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13997656

. Lem jak nikt inny rozumie rozwój ludzkości i wpływy, którym ten rozwój podlegał i podlega. Lem patrzy na człowieka z ponadludzkiej perspektywy: oddaje głos wyższemu intelektowi, który prezentuje nam nowatorski i nieszablonowy sposób myślenia. Komputer ten, będąc sztuczną lecz "czystą" inteligencją, zbudowany został do celów wojennych i strategicznych, sprzeciwia się jednak swoim stwórcom, rozpoznając bezsens tych działań. historia skonstruowanego dla Golem XIV Pobierz celów militarnych superkomputera, który kategorycznie odmawia służby wojskowej, aby poświęcić się rozważaniom filozoficznym.. To moja pierwsza lektura pana lema, jednak na pewno nie ostatnia! nie można się spodziewać gwiezdnych wojen, lecz prawdziwego sci-fi, koncentrującego się na pytaniach i odpowiedziach dręczących ludzkość od wieków. Porywające wykłady golema cechuje żelazna logika i dyscyplina wywodu, bezkompromisowość oraz niezwykła otwartość światopoglądu. Golem xiv to futurystyczna opowieść, zawieszona na wykładzie superkomputera na temat człowieka, świata i siebie samego.

Precyzja, z którą autor formułuje i opisuje łańcuch reakcji prowadzących do stanu sprzed 50 lat, jak i jego wizja stanu teraźniejszego są jednocześnie szokujące i oświecające. Ta fabuła to jednak tylko maska, lub może ramka, dla prawdziwie filozoficznych obmyśleń i teorii kosmo- i antropogenezy, które porażają obiektywizmem i nieocenioną racjonalnością. . Gorąco polecam każdemu, kto ma się za otwarty lub genialny umysł!.

Komentarze

Anonim

Anonim

Komputer ten, będąc sztuczną lecz "czystą" inteligencją, zbudowany został do celów wojennych i strategicznych, sprzeciwia się jednak swoim stwórcom, rozpoznając bezsens tych działań. Lem jak nikt inny rozumie rozwój ludzkości i wpływy, którym ten rozwój podlegał i podlega. Ta fabuła to jednak tylko maska, lub może ramka, dla prawdziwie filozoficznych obmyśleń i teorii kosmo- i antropogenezy, które porażają obiektywizmem i nieocenioną racjonalnością. Golem xiv to futurystyczna opowieść, zawieszona na wykładzie superkomputera na temat człowieka, świata i siebie samego. To moja pierwsza lektura pana lema, jednak na pewno nie ostatnia! nie można się spodziewać gwiezdnych wojen, lecz prawdziwego sci-fi, koncentrującego się na pytaniach i odpowiedziach dręczących ludzkość od wieków. Gorąco polecam każdemu, kto ma się za otwarty lub genialny umysł!. Precyzja, z którą autor formułuje i opisuje łańcuch reakcji prowadzących do stanu sprzed 50 lat, jak i jego wizja stanu teraźniejszego są jednocześnie szokujące i oświecające. .

Zostaw komentarz