Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy

Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Liczba stron: 533
Rozmiar 3,2 MB
Data premiery: 2016-09-27
Tytuł: Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy
Tytuł oryginalny: Beyonders: A World Without Heroes
Autor: Mull Brandon
Tłumacz: Strzelec Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Język wydania: polski
Liczba stron: 533
Data premiery: 2016-09-27
Rok wydania: 2013
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13694920

Jason i rachel wplątują się w misję, mającą na celu złożenie w całość słowa mocy, które może zniszczyć cesarza i dowiadują się, że muszą uratować ten świat pozbawiony bohaterów, jeżeli chcą mieć jakąś szansę powrotu do domu. Jason zupełnie przez przypadek, poniekąd wbrew sobie, wziął udział w przygodzie, która być może miała zgładzić maldora. Zakończenie Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy Pobierz książki jest nie tyle finałem, ile chwilą wytchnienia przed następną częścią. ,,pozaświatowcy" to cykl, który bardzo długo czekał na swoją kolej. Trzynastoletni jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia maldora, złego cesarza lyrianu, a pomaga mu w tym rachel, ślepy król i inni sojusznicy. Czy rachel mu w tym pomagała? czy udało się zgładzić cesarza?książka początkowo średnio mi się podobała. W pozaświatowcach wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jaką przeczytałem w ciągu ostatnich lat – mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć." rick riordan, autor serii „percy jackson” i „olympians” . .

Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której jason i rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego lyrian. Ciężko było mi się wciągnąć w fabułę, bo moje serce wciąż pozostawało przy ,,baśnioborze", ulubionej serii Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy Pobierz autora. Dzielni ludzie, którzy kiedyś przeciwstawiali się maldorowi, zostali przekupieni lub złamani, zostawiając po sobie królestwo, w którym górę wziął strach i podejrzliwość. Pomimo tego, że jest obszerna, czyta się ją dość szybko. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Spodobała mi się na tyle, że skusiłam się na inne serie autora. Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań – nie przypomina niczego, z czym jason zetknął się do tej pory. W powieści pojawia się kilka zaskakujących momentów, niektóre z nich mrożą także krew w żyłach.

Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, maldorem. Miał wielu poddanych, głównie przez strach. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści mulla. Z czasem jednak polubiłam dwójkę bohaterów, którzy musieli zmierzyć się ze złem, panującym w lyrianie. "brandon mull to czarodziej słów. Świat Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy Pobierz bez bohaterów" to książka, która ma wielu zwolenników. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów maldora. Los jednak miał wobec nich wspólne plany.

W poszukiwaniu drogi do domu jason spotyka rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do lyrianu.. Pierwszy tom zainteresował mnie na tyle, że będę chciała Świat bez bohaterów: Pozaświatowcy Pobierz zapoznać się z kolejnymi częściami, jednak nie czuję to aż tak wielkiej potrzeby, aby zrobić to natychmiast.,,pozaświatowcy. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji – wszystko to pojawia się w czasie wędrówki jasona i rachel po niebezpiecznym świecie. Moje serce nadal pozostaje przy ,,baśnioborze", ale być może kolejne dwa tomy bardziej zawładną moim sercem.moja ocena: 4,5/6. jason walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne – aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że chłopiec przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo. Twórczość brandona mulla zaczęłam poznawać od serii ,,baśniobór". Każde w inny sposób trafiło do lyrianu, fantastycznej krainy, w której czarnoksiężnikiem i zarazem cesarzem był maldor, bardzo mroczna postać.

Korzystając z wyjazdu, postanowiłam zapoznać się z pierwszym tomem.jason i rachel to dwójka nastolatków, którzy nie znali, nie widzieli się i nie słyszeli o sobie nawzajem nigdy wcześniej.

Komentarze

Recenzje Kiti

Recenzje Kiti

Każde w inny sposób trafiło do lyrianu, fantastycznej krainy, w której czarnoksiężnikiem i zarazem cesarzem był maldor, bardzo mroczna postać. Moje serce nadal pozostaje przy ,,baśnioborze", ale być może kolejne dwa tomy bardziej zawładną moim sercem.moja ocena: 4,5/6. Pierwszy tom zainteresował mnie na tyle, że będę chciała zapoznać się z kolejnymi częściami, jednak nie czuję to aż tak wielkiej potrzeby, aby zrobić to natychmiast.,,pozaświatowcy. Jason zupełnie przez przypadek, poniekąd wbrew sobie, wziął udział w przygodzie, która być może miała zgładzić maldora. Pomimo tego, że jest obszerna, czyta się ją dość szybko. Twórczość brandona mulla zaczęłam poznawać od serii ,,baśniobór". Z czasem jednak polubiłam dwójkę bohaterów, którzy musieli zmierzyć się ze złem, panującym w lyrianie. Los jednak miał wobec nich wspólne plany. Miał wielu poddanych, głównie przez strach. W powieści pojawia się kilka zaskakujących momentów, niektóre z nich mrożą także krew w żyłach. Świat bez bohaterów" to książka, która ma wielu zwolenników. Korzystając z wyjazdu, postanowiłam zapoznać się z pierwszym tomem.jason i rachel to dwójka nastolatków, którzy nie znali, nie widzieli się i nie słyszeli o sobie nawzajem nigdy wcześniej. ,,pozaświatowcy" to cykl, który bardzo długo czekał na swoją kolej. Ciężko było mi się wciągnąć w fabułę, bo moje serce wciąż pozostawało przy ,,baśnioborze", ulubionej serii autora. Czy rachel mu w tym pomagała? czy udało się zgładzić cesarza?książka początkowo średnio mi się podobała. Spodobała mi się na tyle, że skusiłam się na inne serie autora. .

Zostaw komentarz