Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim

Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron: 464
Rozmiar 2,3 MB
Data premiery: 2013-08-23
Tytuł: Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim
Autor: Konik Roman
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Liczba stron: 464
Data premiery: 2013-08-23
Rok wydania: 2013
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13602444

czy prawda może zabić? we wrześniu 1940 roku rotmistrz dobrowolnie udał się do kl auschwitz, obozu zagłady w oświęcimiu, stając się jego pierwszym kronikarzem. . „najłatwiej byłoby powiedzieć: pomnik Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim Pobierz ze spiżu. To książka o bezsprzecznym bohaterze i żołnierzu wyklętym, którą się czyta jednym tchem.. Pomnik bez skazy.. Walka w kampanii wrześniowej, praca w konspiracji w okupowanej przez niemców warszawie, śmiertelnie niebezpieczna misja w auschwitz, walka z okupantem sowieckim. W niniejszej powieści rozbłyska na nowo.

    po wojnie witold pilecki nie zastał ojczyzny taką, o jaką walczył. czy pamięć może zranić? po klęsce września zajął się rozbudową doskonale działającej siatki konspiracyjnej, której celem był zwalczanie niemieckich sił w warszawie. Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim Pobierz wacław holewiński, autor m.in. I choć władze prl robiły wszystko, by wymazać jego imię, legenda przetrwała. Czy historia może dzielić? rotmistrz witold pilecki przeszedł niezwykłą ścieżkę życiową – był bohaterem wojny polsko-bolszewickiej, a w 1939 roku jako ułan nacierał na niemieckie czołgi i stawiał czoła natarciom sowieckiej armii na ewakuujące się do rumunii polskie siły zbrojne. Jednak najważniejsze zadanie było dopiero przed nim... Ale w pomnikach nie ma człowieczeństwa, a pilecki był człowiekiem z krwi i kości.

Również tam założył świetnie funkcjonującą strukturę konspiracyjną, ratując od śmierci ogromną liczbę współwięźniów. Oskarżony o szpiegostwo, stanął przed komunistycznym sądem. Opowiem ci o wolności . Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!”. I takiego daje nam w swej powieści roman konik.

Komentarze

Mariusz Podhorodyński

Mariusz Podhorodyński

To książka o bezsprzecznym bohaterze i żołnierzu wyklętym, którą się czyta jednym tchem.. Walka w kampanii wrześniowej, praca w konspiracji w okupowanej przez niemców warszawie, śmiertelnie niebezpieczna misja w auschwitz, walka z okupantem sowieckim. .

Zostaw komentarz