Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae

Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Liczba stron: 353
Rozmiar 2,9 MB
Data premiery: 2013-08-08
Tytuł: Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae
Tytuł oryginalny: Bob Marley: The Untold Story
Autor: Salewicz Chris
Tłumacz: Góralski Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 353
Data premiery: 2013-08-08
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13546151

– „pride” szybsza, pełniejsza i bardziej uczciwa niż poprzednia biografia marleya. Książka pokazuje wzloty i upadki muzyka, jego gorsze i lepsze czasy, jego dzieciństwo i więź z matką. – „the independent weekly” o autorze: chris salewicz zajmuje się dokumentowaniem kultury popularnej od ponad trzydziestu lat – w druku, radiu i telewizji. Autor przybliżył niektóre jej fragmenty pozwalając czytelnikowi dostrzec, że nie zawsze życie w tym miejscu było czy też jest łatwe.bob marley był dobrą, pogodną osobą. Nigdy wcześniej niepublikowane wywiady z dziesiątkami osób, które znały marleya, zostały poprzetykane narracją, która ożywia nie tylko rastafariańskie wierzenia i jamajską scenę muzyczną, ale także ducha samego króla reggae. Jego ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka, był inteligentnym dzieckiem. Chris salewicz, który spędził trochę czasu z bobem marleyem na jamajce, daje nam kompletny obraz jego życia – od niepozornych początków do międzynarodowej sławy.. W pewnym momencie swego życia Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz uznał, że jego celem życiowym jest muzyka.

Swoje teksty o zróżnicowanej tematyce publikował w „sunday timesie”, Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz „the independent”, „the daily telegraph”, „conde nast traveller”, „q”, „mojo”, „the face”, „time out” i wielu innych brytyjskich periodykach, jak również czasopismach na całym świecie. Chrisowi zalewiczowi zazdroszczę tego, że miał okazję poznać boba marleya osobiście. Salewicz podziwia boba i przedstawia go bez niepotrzebnego nadawania mu boskich cech. . Jest autorem 15 książek, w tym kilku bestsellerów. Król reggae zmarł, zanim się urodziłam. Rastafariański gwiazdor reggae, dzięki któremu uwaga całego świata zwróciła się na jamajską muzykę, urzekał publiczność swoją wizją pokoju, harmonii i miłości. Życie płynie wolniej i przyjemniej – i nie mam tu na myśli ilości wypalonych skrętów (choć to niewątpliwie również przyczynia się do tej niepowtarzalnej atmosfery).

Pełnił rolę narratora w filmie dokumentalnym zew wolności (2010), opowiadającym o roli polskiego rock and rolla w walce z komunizmem. Wkładam do nośnika jedną z płyt boba marleya i zaczynam przygodę w sercu muzyki reggae Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz – jamajce. Nieopowiedziana historia króla reggae stanowi doskonałą ocenę człowieka i mitu. Wychował się w st ann’s – zielonym, malowniczym zakątku jamajki, może dlatego tak ważny był dla niego kontakt z naturą. – „mojo” chris salewicz dostarcza nowego punktu widzenia na portret złożonej i zatroskanej osobowości muzyka. Kontakt boba z rodziną matki został urwany.   salewicz wystawia na światło dzienne prywatne życie marleya efektywniej niż jakikolwiek biograf. Kraj ten ma również ciekawą historię.

– „the independent” praca salewicza przejdzie test każdego fana marleya i muzyki reggae. Ostatnią rzeczą jaką by zrobiła w życiu było wyrzeczenie się własnego dziecka. boba marleya opłakiwały miliony, kiedy po ciężkiej walce z rakiem odszedł w maju 1981 roku. Jednoczył tłumy na świecie i choćby z tego powodu należy mu się szacunek. Posiłkując się szczegółowymi wywiadami z najbliższymi marleyowi osobami, kreśli obraz człowieka doświadczonego przez brak bezpieczeństwa i stabilności. Jamajkę odwiedził także po jego śmierci, gdzie był świadkiem uwolnienia michaela bernarda, o którego niewinności było przekonane szerokie grono rastafarian, w tym marley.czytając, każdą kolejną stronę utwierdzałam się w przekonaniu, iż na jamajce panuje inny klimat – i nie mam tu na myśli warunków atmosferycznych. Uczestnictwo autora w wydarzeniach czyni tę książkę jeszcze bardziej wartościową. Z książki można dowiedzieć się także mniej ważnych, ale za to równie sympatycznych rzeczy na przykład, że od urodzenia lubił jeść, że będąc dzieckiem wróżył z rąk, Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz że lubił chodzić boso, potrzebował uwagi i przytulenia.

. Kobieta kategorycznie odmówiła. – „times library supplement” celowo wyolbrzymia konkretne fakty i rysuje uczciwy wizerunek artysty. Począwszy od jego narodzin, poprzez śmierć, aż do wspomnień, które po nim pozostały. – „the sunday times” to niezbędna biografia, która śledzi ewolucję muzyki buntu. Jest mi szczególnie Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz bliska gdyż została napisana przez naszego londyńskiego krajana, któremu w sercu od dzieciństwa podobnie jak mnie rozbrzmiewa muzyka reggae. – „barnes & noble review” od skromnych początków w nine miles, przez lata spędzone w kingston i czas sławy, aż do przedwczesnej śmierci w 1981 roku – bob marley. Jego ojciec zatem postanowił, że zabierze go na jakiś czas do siebie by zapewnić chłopcu bardziej godne życie, w zamożnej rodzinie z której pochodził.

Dla niewtajemniczonych niniejsza książka stanowi doskonałe wprowadzenie do historii legendarnego muzyka z trench town. Nie uczynił tego jednak, odjechał i więcej nie było o nim słychać. Jego bunt odmienił świat. Napisał również jego nekrolog do „new Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz musical expressu”. Książka otworzyła mi oczy na parę ważnych kwestii. Niestety związek ten nie trwał zbyt długo. Człowiek ten namawiał matkę boba (właściwie roberta naste) do oddania go do adopcji jego bratu i zerwania z nim kontaktu.

Szczerze powiedziawszy nie lubię biografii, ale biografia dotycząca artysty, którego jestem wielką fanką zmienia postać rzeczy. Dowiedziałam się rzeczy, o których nie miałam pojęcia mimo iż myślałam, że wiem wiele. Nie przeszkodziło mi to jednak w śledzeniu jego Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae Pobierz życiorysu, zakochiwaniu się, w każdej jego piosence i miłości do tej muzyki.autor książki miał okazję kilkakrotnie spotkać boba, odwiedzić z nim więzienie, przeprowadzić wywiad. Walczył o pokój, a poczucia humoru nie stracił nawet na łożu śmierci. Na szczęście cedelii udało się go odnaleźć.„nieopowiedziana historia króla reggae” to niezwykła duchowa podróż przez życie ojca roots reggae - boba marleya. Zostawił go jednak w domu kobiety nazywającej się miss gray z obietnicą, że niebawem wrócił. Norval marley – biały jamajczyk, postanowił wyjechać do kingston.

Ludzie są milsi, bardziej otwarci na innych. Wygrał nawet funta w konkursie talentów śpiewaczych.jego matka cedellia młodo wyszła za mąż i urodziła dziecko. Polecam fanom artysty.. Ja niestety nie miałam takiej okazji i nie mogłam mieć z naturalnej, logicznej przyczyny: wieku.

Komentarze

kobietatrzechbarw

kobietatrzechbarw

Król reggae zmarł, zanim się urodziłam. Życie płynie wolniej i przyjemniej – i nie mam tu na myśli ilości wypalonych skrętów (choć to niewątpliwie również przyczynia się do tej niepowtarzalnej atmosfery). Począwszy od jego narodzin, poprzez śmierć, aż do wspomnień, które po nim pozostały. Zostawił go jednak w domu kobiety nazywającej się miss gray z obietnicą, że niebawem wrócił. Szczerze powiedziawszy nie lubię biografii, ale biografia dotycząca artysty, którego jestem wielką fanką zmienia postać rzeczy. Wychował się w st ann’s – zielonym, malowniczym zakątku jamajki, może dlatego tak ważny był dla niego kontakt z naturą. Książka pokazuje wzloty i upadki muzyka, jego gorsze i lepsze czasy, jego dzieciństwo i więź z matką. Jednoczył tłumy na świecie i choćby z tego powodu należy mu się szacunek. Jest mi szczególnie bliska gdyż została napisana przez naszego londyńskiego krajana, któremu w sercu od dzieciństwa podobnie jak mnie rozbrzmiewa muzyka reggae. Człowiek ten namawiał matkę boba (właściwie roberta naste) do oddania go do adopcji jego bratu i zerwania z nim kontaktu. Wkładam do nośnika jedną z płyt boba marleya i zaczynam przygodę w sercu muzyki reggae – jamajce. W pewnym momencie swego życia uznał, że jego celem życiowym jest muzyka. Nie uczynił tego jednak, odjechał i więcej nie było o nim słychać. Dowiedziałam się rzeczy, o których nie miałam pojęcia mimo iż myślałam, że wiem wiele. Ja niestety nie miałam takiej okazji i nie mogłam mieć z naturalnej, logicznej przyczyny: wieku. Z książki można dowiedzieć się także mniej ważnych, ale za to równie sympatycznych rzeczy na przykład, że od urodzenia lubił jeść, że będąc dzieckiem wróżył z rąk, że lubił chodzić boso, potrzebował uwagi i przytulenia. Norval marley – biały jamajczyk, postanowił wyjechać do kingston. Kobieta kategorycznie odmówiła. Chrisowi zalewiczowi zazdroszczę tego, że miał okazję poznać boba marleya osobiście. Kontakt boba z rodziną matki został urwany. Ostatnią rzeczą jaką by zrobiła w życiu było wyrzeczenie się własnego dziecka. Jego ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka, był inteligentnym dzieckiem. Napisał również jego nekrolog do „new musical expressu”. Polecam fanom artysty.. Na szczęście cedelii udało się go odnaleźć.„nieopowiedziana historia króla reggae” to niezwykła duchowa podróż przez życie ojca roots reggae - boba marleya. Wygrał nawet funta w konkursie talentów śpiewaczych.jego matka cedellia młodo wyszła za mąż i urodziła dziecko. Jego ojciec zatem postanowił, że zabierze go na jakiś czas do siebie by zapewnić chłopcu bardziej godne życie, w zamożnej rodzinie z której pochodził. Jamajkę odwiedził także po jego śmierci, gdzie był świadkiem uwolnienia michaela bernarda, o którego niewinności było przekonane szerokie grono rastafarian, w tym marley.czytając, każdą kolejną stronę utwierdzałam się w przekonaniu, iż na jamajce panuje inny klimat – i nie mam tu na myśli warunków atmosferycznych. Walczył o pokój, a poczucia humoru nie stracił nawet na łożu śmierci. Niestety związek ten nie trwał zbyt długo. Ludzie są milsi, bardziej otwarci na innych. Nie przeszkodziło mi to jednak w śledzeniu jego życiorysu, zakochiwaniu się, w każdej jego piosence i miłości do tej muzyki.autor książki miał okazję kilkakrotnie spotkać boba, odwiedzić z nim więzienie, przeprowadzić wywiad. Książka otworzyła mi oczy na parę ważnych kwestii. Kraj ten ma również ciekawą historię. Autor przybliżył niektóre jej fragmenty pozwalając czytelnikowi dostrzec, że nie zawsze życie w tym miejscu było czy też jest łatwe.bob marley był dobrą, pogodną osobą. .

Zostaw komentarz