Lalki

Lalki

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Liczba stron: 290
Rozmiar 0,7 MB
Data premiery: 2013-07-19
Tytuł: Lalki
Autor: Pruś Alicja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Język wydania: polski
Liczba stron: 290
Data premiery: 2013-07-19
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13455583

. Nie wiem, czy autorka naprawdę nazywa się alicja pruś. Ale pojawiają się tu Lalki Pobierz także postacie, które pisarz z powodu obyczajowej i politycznej cenzury wyciął z panoramy warszawy – policjanci, szpicle, rosyjscy oficerowie czy kobiety z półświatka, niezamierzające bynajmniej powrócić na drogę cnoty.. . Admiratorzy talentu prusa odnajdą w lalkach miejsca, epizody i osoby znane z jego najwybitniejszych dzieł. A zabawa jest ciekawa - szczególnie dla tych, którzy "lalkę" prusa znają dobrze. Miłośnicy ezoteryki odczytają przyszłość z rozkładów kart tarota, poznają ciemną stronę ludzkiej natury podczas dramatycznych seansów spirytystycznych i będą uczestniczyć w literackiej zabawie z innymi niebezpiecznymi przesądami. Zamiast pamiętnika starego subiekta pojawia się pamiętnik młodego studenta.

Amatorów romansu wzruszą do łez przygody starego lowelasa, pięknej awanturnicy oraz pełnego życia i namiętności młodzieńca. Może to jest początek jej zabawy z najsłynniejszą książką polskiego pozytywizmu. należące do gatunku kryminału historycznego lalki oczarują niejednego czytelnika.wielbiciele kryminału znajdą tu kilka zabójstw, żywą akcję i tajemnice, które spróbuje odkryć czwórka detektywów – rozważna dama oraz trzech lekkoduchów. Nie ma izabeli, nie ma wokulskiego, ale za to pozostała kamienica baronowej krzeszowskiej, a w niej mnóstwo tajemnic.... Uważny czytelnik zorientuje się w końcu, że został wciągnięty w postmodernistyczną grę z konwencjami i lalką prusa oraz w poszukiwania prawdziwego oblicza dobra i zła. Fani powieści historycznej przeniosą się do warszawy xix wieku, aby wraz z bohaterami wędrować po szynkowniach i salonach, mieszczańskich mieszkaniach oraz ekskluzywnych burdelach...

Komentarze

JRM

JRM

Może to jest początek jej zabawy z najsłynniejszą książką polskiego pozytywizmu. Nie ma izabeli, nie ma wokulskiego, ale za to pozostała kamienica baronowej krzeszowskiej, a w niej mnóstwo tajemnic.... Nie wiem, czy autorka naprawdę nazywa się alicja pruś. A zabawa jest ciekawa - szczególnie dla tych, którzy "lalkę" prusa znają dobrze. Zamiast pamiętnika starego subiekta pojawia się pamiętnik młodego studenta. .

Zostaw komentarz