Człowiek, który wkradł się do Auschwitz

Człowiek, który wkradł się do Auschwitz

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Liczba stron: 312
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2012-11-23
Tytuł: Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Autor: Avey Denis, Broomby Rob
Tłumacz: Palewicz Roman
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Liczba stron: 312
Data premiery: 2012-11-23
Rok wydania: 2011
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 12342976

Gdy dostał się do niewoli, umieszczono go w jenieckim obozie pracy e715 w monowicach. Super książka polecam. Do auschwitz iii wszedłem z własnej i nieprzymuszonej woli pewnego wieczoru, późną wiosną 1944 roku”. . „człowiek, który wkradł się do auschwitz” to historia brytyjskiego żołnierza, który z własnej woli przedostał się do obozu auschwitz iii-monowitz. Pod okiem esesmanów przekroczyłem bramę obozu. „ja, żołnierz brytyjski Człowiek, który wkradł się do Auschwitz Pobierz i jeniec wojenny, chroniony do tej pory konwencją genewską, spojrzałem w dół, na moje nowe ubranie, bezkształtne i workowate, w brudnoniebieskie pasy, z widniejącą na bluzie żółtą gwiazdą.

Dziś denis avey opowiada swoją historię. Denis avey zaciągnął się do wojska w 1939 roku. – sir martin gilbert . Po długiej wędrówce przez europę środkową avey w końcu wrócił do ojczyzny. Denis avey przeżył również tragiczny marsz śmierci, w który przerodziła się ewakuacja tysięcy więźniów przed zbliżającą się armią czerwoną. Przebrany w pasiak żydowskiego więźnia dwukrotnie wkradł się do auschwitz iii – miejsca, w którym wyniszczającą pracą Człowiek, który wkradł się do Auschwitz Pobierz dla niemieckiego koncernu ig farben skazywano więźniów na powolną śmierć. Tam dowiedział się o okrucieństwach, jakich dopuszczano się wobec więźniów sąsiedniego obozu koncentracyjnego.

By zostać świadkiem bestialstwa nazistów zrezygnował z ochrony, jaką dawał mu mundur brytyjskiego żołnierza. Jest ona równie porywająca, jak wzruszająca; ukazuje losy zwykłego człowieka, którego głęboko zakorzenione poczucie moralności i zdumiewająca odwaga uczyniły kimś niezwykłym. Przez wiele lat nie był w stanie mówić o bolesnych wydarzeniach z przeszłości, nawiedzających jego myśli i dręczących go w sennych koszmarach. „to książka niezwykle ważna, w samą porę przypominająca o zagrożeniach, wobec których staje każde społeczeństwo skażone nietolerancją i rasizmem”. Uczestniczył w walkach w afryce północnej w szeregach 7 dywizji pancernej..

Komentarze

Anonim

Anonim

Super książka polecam. .

Zostaw komentarz