Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Demart
Liczba stron: 200
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2012-09-27
Tytuł: Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego
Autor: Bogacka Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Demart
Język wydania: polski
Liczba stron: 200
Data premiery: 2012-09-27
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11973539

Nawet kiedy został już wywieziony z auschwitz, pamięć o nim trwała, co udokumentował pisarz tadeusz borowski, który trafił do oświęcimia w 1943 roku. Książkę pochłonęłam w trzy dni. W opowiadaniu u nas w auschwitzu napisał o pietrzykowskim: „jeszcze dziś tkwi w nas pamięć o numerze 77, który bił niemców jak chciał”. Może dla niektórych nie jest to wyczyn, ale dla mnie, osoby, która nie ma zbyt dużo czasu na czytanie, trzy dni to bardzo szybko. Lukę tę częściowo wypełnia niezwykła biografia tadeusza pietrzykowskiego – pięściarza, który zdobył tytuł mistrza wszechwag obozu koncentracyjnego auschwitz. . Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi polaków, Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego Pobierz pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. W końcu chyba ktoś czuwał nad korektą tekstu.

.. Przynajmniej mnie. Problematyka obozowa doczekała się już bogatej literatury, jednak temat przeprowadzania walk Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego Pobierz bokserskich w obozach koncentracyjnych nie został kompleksowo opracowany. To, moim zdaniem, jest niedopuszczalne. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak wyglądało życie w obozie koncentracyjnym. I to nie w cytatach relacji więźniów, gdzie zrozumiałe, mogą się takowe trafić, ale w tekście autorki. Z uwagi na fakt, iż jest to publikacja pracy magisterskiej spodziewałam się dość ciężkiego języka i lekkiej nudy.

Najbardziej interesowały mnie wspomnienia samego tadeusza. Rozczarowałam się pozytywnie. I tego typu książki naprawdę są potrzebne.. Proste. Nie wiem kogo to wina, ale to dość mocno razi i odbiera Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego Pobierz przyjemność czytania. Co mnie wkurzało czytając książkę to błędy i literówki. Po pracę marty bogackiej, mimo kilku potknięć, naprawdę warto sięgnąć.

Pokazuje nam życie w obozie z ciut innej perspektywy.

Komentarze

Ewelina Płachta

Ewelina Płachta

Nie wiem kogo to wina, ale to dość mocno razi i odbiera przyjemność czytania. I tego typu książki naprawdę są potrzebne.. W końcu chyba ktoś czuwał nad korektą tekstu. Z uwagi na fakt, iż jest to publikacja pracy magisterskiej spodziewałam się dość ciężkiego języka i lekkiej nudy. Przynajmniej mnie. Rozczarowałam się pozytywnie. To, moim zdaniem, jest niedopuszczalne. Pokazuje nam życie w obozie z ciut innej perspektywy. Może dla niektórych nie jest to wyczyn, ale dla mnie, osoby, która nie ma zbyt dużo czasu na czytanie, trzy dni to bardzo szybko. Proste. Najbardziej interesowały mnie wspomnienia samego tadeusza. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak wyglądało życie w obozie koncentracyjnym. Po pracę marty bogackiej, mimo kilku potknięć, naprawdę warto sięgnąć. I to nie w cytatach relacji więźniów, gdzie zrozumiałe, mogą się takowe trafić, ale w tekście autorki. Książkę pochłonęłam w trzy dni. Co mnie wkurzało czytając książkę to błędy i literówki. .

Zostaw komentarz