Coraz mniej milczenia

Coraz mniej milczenia

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Liczba stron: 192
Rozmiar 1,4 MB
Data premiery: 2012-08-21
Tytuł: Coraz mniej milczenia
Autor: Fox Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 192
Data premiery: 2012-08-21
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11782537

Niestety w wielu przypadkach osoby boleśnie doświadczane w dzieciństwie, nie mają świadomości, iż cały czas, mimo że są już dorosłe, "patrzą" na świat poprzez pryzmat traumatycznych, dziecięcych przeżyć. Dlatego też nie muszą i nie powinny poprzestawać tylko na jej przeczytaniu, lecz szukać dla siebie pomocy - np. Pod jej wpływem dzieci dojrzewają i wchodzą Coraz mniej milczenia Pobierz w dorosłe życie psychicznie "skrzywione", nie radząc sobie z problemami, często nie mogąc sobie znaleźć miejsca w otoczeniu. Nie mogą zapomnieć nie dlatego, że było ono pełne radości, ciepła i zrozumienia lecz przeciwnie - ktoś napiętnował je przemocą, strachem i zamienił w koszmar. Autorka zamieściła w prasie i internecie ogłoszenie o tym, że zbiera materiały do książki o trudnym dzieciństwie. Stąd właśnie wynikają ich kłopoty i cierpienie.. Ze strony psychoterapeuty.

"chorej miłości". . Ten ktoś (rodzice, opiekunowie) zrobił to w imię tzw. W książce nie ma jednak przykładów z marginesu społecznego, wręcz odwrotnie, są to tak zwane porządne rodziny, gdzie wykształceni rodzice dbają o dom i podstawowe potrzeby dzieci (ubierają, żywią, kształcą) a swoje wychowanie nazywają jedynie surowym. Marta fox, poruszając w swojej książce tą niełatwą tematykę, chce dotrzeć między innymi do takich właśnie osób. Książka powstała w oparciu o cztery autentyczne historie. Pisarka chce właśnie pokazać jak Coraz mniej milczenia Pobierz ułożyło się życie "jej" bohaterom, jaka jest jakość ich relacji z innymi ludźmi, rodzicami, najbliższą rodziną.

Autorka porusza problem tzw. Miłości oraz dobrego wychowania i żądał dodatkowo okazywania sobie szacunku. Książka może obudzić w nich głębokie, nieuświadomione wcześniej bardzo trudne uczucia i emocje, z którymi ciężko będzie im sobie samodzielnie poradzić. Spośród kilkudziesięciu historii wybrała cztery, w których opowiada przeżycia dorosłych ludzi, nie mogących zapomnieć o swoim dzieciństwie.

Komentarze

Zostaw komentarz