Droga pani Schubert...

Droga pani Schubert...

Poezja, aforyzm, dramat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 64
Rozmiar 3,4 MB
Data premiery: 2013-08-14
Tytuł: Droga pani Schubert...
Autor: Lipska Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 64
Data premiery: 2013-08-14
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11378815

Członek stowarzyszenia pisarzy polskich i wiceprezes polskiego pen clubu. Nowa książka to cykl dwudziestu trzech "listów" skierowanych do "drogiej pani schubert" i - jak pisze prof. Uhonorowana prestiżowymi nagrodami za twórczość literacką, w tym nagrodą literacką "gdynia" za tomik pogłos. Przez wiele lat pracownik polskiej dyplomacji w austrii. Ewa lipska jedna z najwybitniejszych poetek współczesnych należąca do generacji nowej fali. Autorka tekstów piosenek, felietonistka. Zawsze jednak osobna, tak jak osobna i wyrazista jest jej poetycka dykcja, Droga pani Schubert... Pobierz nieufność do "zastanego" języka, błyskotliwa metaforyka, gęstość znaczeń, paradoks.

Uczestniczka międzynarodowych festiwali literackich oraz pobytów stypendialnych (usa, niemcy).. nowy tomik ewy lipskiej. . Nie sposób ich ogarnąć w jednej lekturze, warto do nich Droga pani Schubert... Pobierz wracać, warto się w nie wmyślać, warto w ich perspektywie spojrzeć na otaczający świat. Tytułowa pani schubert pojawiła się po raz pierwszy w drugiej części "ludzi dla początkujących" (1997). Współzałożycielka, redaktorka i współpracowniczka kilku pism (m.in. Zawsze tak było z wybitną poezją".

Miesięczników "pismo", "kraków"). Marian stala - "raczej niby-listów, listo-poematów pisanych prozą, które są zwięzłe i silnie zmetaforyzowane, a których tematem przewodnim jest nieuchwytność wewnętrznego i zewnętrznego doświadczenia, swoiste roztargnienie czasu… poetyckie prozy lipskiej są tak samo nasycone znaczeniami i tak samo niepokojące jak jej wiersze.

Komentarze

Zostaw komentarz