Diuna

Diuna

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Liczba stron: 672
Rozmiar 3,6 MB
Data premiery: 2013-08-14
Tytuł: Diuna
Tytuł oryginalny: Dune vol.1
Autor: Herbert Frank
Tłumacz: Marszał Marek
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Liczba stron: 672
Data premiery: 2013-08-14
Rok wydania: 2012
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11341529

Z rozkazu padyszacha imperatora szaddama iv rządzący diuną harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów. Kanon i kwintesencja fantastyki - polecam! nic dodać - nic ująć.... „diuna jest jedyną w swoim rodzaju Diuna Pobierz powieścią prezentującą złożoność i bogactwo wykreowanego świata. To przerażające miejsce do życia.to jedyne miejsce do życia.wszystko jest kwestią podjętych wyborów i ryzyka obrania którejś drogi spośród setek możliwości ukazanych w melanżowych wizjach.jestem pod wrażeniem tej książki od ponad 20 lat. Zwycięstwo księcia leto atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano.. Arrakis.planeta odbierająca i dająca życie.planeta pułapkaplaneta uzależniającaplaneta tajemnicaplaneta.z tą książką herberta jestem zaznajomiona już od wielu wielu lat..jest to dla mnie absolutna i niedościgniona podstawa gatunku sf. Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie sf: nebula (1965) i hugo (1966). Widzimy martwą, żywą planetę o zapachu melanżu.

W odpowiedzi Diuna Pobierz na atak połączonych sił imperium i harkonnenów dziedzic rodu atrydów, paul - końcowe ogniwo planu eugenicznego bene gesserit – staje na czele rdzennych mieszkańców diuny i wyciąga rękę po imperialny tron. Nie warto czegokolwiek pisać o diunie... Poza władcą pierścieni nie znam niczego, co można by do niej porównać”. Chyba nie muszę mówić, że z całego serca ją polecam - ale tylko dla co bardziej wytrawnych czytelników, którzy nie boją się zagadnień z zakresu filozofii ani predestynacji, psychologii i bóg wie jak wielu innych zawikłanych w ponadczasowym wizjonerstwie kwestii.. Diunę otrzymują w lenno atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Dla mnie diuna to obowiązkowa lektura miłośnika sf. Clarke . .

Arthur c. . arrakis, zwana diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Natomiast, ci nie znający diuny, natychmiast muszą ją przeczytać, aby wyrobić sobie własne zdanie. . . Szczególnie zaś jestem zadowolony, iż empik sprzedaje Diuna Pobierz jedyną słuszną wersję tłumaczenia diuny - marka marszała, nie zaś łozińskiego, który po tym, co zrobił z "władcą pierścieni" powinien mieć zakaz tłumaczenia..

Wciąż od nowa i od nowa.czytając.. Ci, którzy zanają tą książkę, co bym nie napisał nie zmienią swego Diuna Pobierz zdania o niej. Naprawde polecam !!!!. Ta książka po prostu ma nieprawdopodobny nieprzemijający wraz z upływem czasu klimat.klimat powalający na kolana, jeśli tylko będziemy umieli go docenić.recenzja zamieszczona na lc. Swędzi nas skóra od wciskającego się wszędzie piachu, a nieustannie lejący się z nieba żar wysysa z naszych ciał ostatnie mikrokrople wilgoci. Wciągająca, świetna :) zachęca do kolejnych tomów.... Dla jednych jest dziełem wszechczasów, dla innych opasłym tomiszczem nie do przejścia.

Diuna. . Czytalem ją w orginalei i zdecydowałem sie kupic polskie wydanie, które jest wydane profesjonalnie,jestem pod wrażeniem - lumaczenie nie odbiega od orginału, czyta sie naprawde zprzyjemnością. Coś na kształt wyznacznika dla całego nurtu.książka przepełniona wizjonerstwem i mistycyzmem- ale też intrygami, kłamstwami, i polityką zapętloną na tak wielu płaszczyznach...plany w planach w środku planów...pozycja w odbiorze nie najłatwiejsza, to fakt, ale ma w sobie coś co stale do niej przyciąga.. Czujemy wyżerające ciało i odbierające dech samumy. Nie wyobrażam sobie fantastyki bez trzech rzeczy: cyklu fundacja isaaca asimova, diuny herberta i filmu diuna w reżyserii davida lyncha. Przed star wars przed matrix , była dune: zdobywca prestiżowych nagród hugo i nebula, ( nebula-1965 - najlepsza powieść, hugo 1966 - najlepsza powieść) , powszechnie uważana za jedną z najwybitniejszych powieści science fiction, jakie kiedykolwiek napisano.jezeli nie czytales a lubisz science fiction to koniecznie musisz ja pzeczytac !!!!! jest to zdecydowanie powieść do której Diuna Pobierz ja powracałem kilka razy.

Komentarze

Marek Karasiewicz

Marek Karasiewicz

Kanon i kwintesencja fantastyki - polecam! nic dodać - nic ująć.... .

Marcin Kozłowski

Marcin Kozłowski

Wciągająca, świetna :) zachęca do kolejnych tomów.... .

Adam R

Adam R

Czytalem ją w orginalei i zdecydowałem sie kupic polskie wydanie, które jest wydane profesjonalnie,jestem pod wrażeniem - lumaczenie nie odbiega od orginału, czyta sie naprawde zprzyjemnością. Przed star wars przed matrix , była dune: zdobywca prestiżowych nagród hugo i nebula, ( nebula-1965 - najlepsza powieść, hugo 1966 - najlepsza powieść) , powszechnie uważana za jedną z najwybitniejszych powieści science fiction, jakie kiedykolwiek napisano.jezeli nie czytales a lubisz science fiction to koniecznie musisz ja pzeczytac !!!!! jest to zdecydowanie powieść do której ja powracałem kilka razy. Naprawde polecam !!!!. .

kaktusowaona71

kaktusowaona71

Swędzi nas skóra od wciskającego się wszędzie piachu, a nieustannie lejący się z nieba żar wysysa z naszych ciał ostatnie mikrokrople wilgoci. Ta książka po prostu ma nieprawdopodobny nieprzemijający wraz z upływem czasu klimat.klimat powalający na kolana, jeśli tylko będziemy umieli go docenić.recenzja zamieszczona na lc. To przerażające miejsce do życia.to jedyne miejsce do życia.wszystko jest kwestią podjętych wyborów i ryzyka obrania którejś drogi spośród setek możliwości ukazanych w melanżowych wizjach.jestem pod wrażeniem tej książki od ponad 20 lat. Widzimy martwą, żywą planetę o zapachu melanżu. Diuna. Wciąż od nowa i od nowa.czytając.. Chyba nie muszę mówić, że z całego serca ją polecam - ale tylko dla co bardziej wytrawnych czytelników, którzy nie boją się zagadnień z zakresu filozofii ani predestynacji, psychologii i bóg wie jak wielu innych zawikłanych w ponadczasowym wizjonerstwie kwestii.. Arrakis.planeta odbierająca i dająca życie.planeta pułapkaplaneta uzależniającaplaneta tajemnicaplaneta.z tą książką herberta jestem zaznajomiona już od wielu wielu lat..jest to dla mnie absolutna i niedościgniona podstawa gatunku sf. Coś na kształt wyznacznika dla całego nurtu.książka przepełniona wizjonerstwem i mistycyzmem- ale też intrygami, kłamstwami, i polityką zapętloną na tak wielu płaszczyznach...plany w planach w środku planów...pozycja w odbiorze nie najłatwiejsza, to fakt, ale ma w sobie coś co stale do niej przyciąga.. Czujemy wyżerające ciało i odbierające dech samumy. .

gmad

gmad

Dla jednych jest dziełem wszechczasów, dla innych opasłym tomiszczem nie do przejścia. Nie warto czegokolwiek pisać o diunie... Nie wyobrażam sobie fantastyki bez trzech rzeczy: cyklu fundacja isaaca asimova, diuny herberta i filmu diuna w reżyserii davida lyncha. Natomiast, ci nie znający diuny, natychmiast muszą ją przeczytać, aby wyrobić sobie własne zdanie. Ci, którzy zanają tą książkę, co bym nie napisał nie zmienią swego zdania o niej. Dla mnie diuna to obowiązkowa lektura miłośnika sf. Szczególnie zaś jestem zadowolony, iż empik sprzedaje jedyną słuszną wersję tłumaczenia diuny - marka marszała, nie zaś łozińskiego, który po tym, co zrobił z "władcą pierścieni" powinien mieć zakaz tłumaczenia.. .

Zostaw komentarz