ORP WILK. Okaleczony drapieżnik

ORP WILK. Okaleczony drapieżnik

Historia

Wydawnictwo: Alma-Press Sp. z o.o.
Liczba stron: 481
Rozmiar 19,8 MB
Data premiery: 2012-03-27
Tytuł: ORP WILK. Okaleczony drapieżnik
Autor: Borowiak Mariusz
Wydawnictwo: Alma-Press Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Liczba stron: 481
Data premiery: 2012-03-27
Rok wydania: 2008
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11306719

Odkrywa fakty nieznane z historii żelaznego drapieżnika w latach 1940-1945 na zachodzie, często wstrząsające: bunty i unikanie służby przez załogę, demoralizację, niekompetencję i nieudolność kadry oficerskiej, kulisy samobójczej śmierci kmdr ppor. Poza tym bardzo wysoka rozdzielczość - zupełnie niedostosowana do czytników. Brawurowym przedarciem się z bałtyku do wielkiej brytanii we wrześniu 1939 roku. Niestety książka nie ładuje się do pamięci przy ORP WILK. Okaleczony drapieżnik Pobierz próbie odczytu. Pozostałe dwa – orp ryś i orp żbik – zostały internowane w szwecji. . Dodatkowym atutem publikacji są nieznane dokumenty przechowywane w archiwach zagranicznych.. Możliwe że wydawca sprawdzał plik pdf tylko na tablecie..

Książka została opatrzona bogatym materiałem ilustracyjnym, zawiera dokładne rysunki jednostki i jej uzbrojenia oraz ORP WILK. Okaleczony drapieżnik Pobierz mapki. Z tego co zauważyłęm powodem może być grafika warstwowa na okładce zamiast pojedynczego obrazka. Krawczyka oraz inne. Brytanii. bogato udokumentowana historia służby i patroli bojowych pod banderą polskiej marynarki wojennej jednego z trzech podwodnych stawiaczy min – orp wilk. Walczył na bałtyku, a potem przedarł się do w. Okręt we wrześniu 1939 r.

. Dzięki talentowi pisarskiemu autora mamy do czynienia z pasjonującą publikacją. autor, jeden z najzdolniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych badaczy dziejów polskiej floty wojennej, opracował pierwszą monografię jednego z najbardziej znanych i legendarnych okrętów podwodnych orp "wilk" i załogi, która zasłynęła m.in.

Komentarze

Paweł Piwoński

Paweł Piwoński

Poza tym bardzo wysoka rozdzielczość - zupełnie niedostosowana do czytników. Niestety książka nie ładuje się do pamięci przy próbie odczytu. Z tego co zauważyłęm powodem może być grafika warstwowa na okładce zamiast pojedynczego obrazka. Możliwe że wydawca sprawdzał plik pdf tylko na tablecie.. .

Zostaw komentarz